strona startowa      dodaj do ulubionych        

  gąsienica do minikoparki  
 

KLASYFIKACJA GĄSIENIC

1.KONWENCJONALNE - Budowa konwencjonalnej gąsienicy gumowej różni się od gąsienicy gumowej o krótkiej lub długiej podziałce ogniwa. Różnica ta wynika z konstrukcji rolek prowadzących i kół stosowanych w podwoziach minikoparek. Gąsienic konwencjonalnych nie można stosować zamiennie z gąsienicami stalowymi.

    

 

2.ZAMIENNE ZE STALOWYMI - „Zamienne” gąsienice gumowe ( z ang. interchangeable) to typ gąsienic, który powstał jako alternatywa dla istniejących już gąsienic stalowych. Gąsienice te można stosować zamiennie z gąsienicami stalowymi bez konieczności wymiany elementów podwozia. W grupie gąsienic „zamiennych” wyróżniamy dwa rodzaje gąsienic o długiej i krótkiej podziałce ogniwa:
  • GĄSIENICE GUMOWE O DŁUGIEJ PODZIAŁCE OGNIWA - Charakterystyczną cechą gąsienic gumowych o długiej podziałce ogniwa jest zazębianie zębów kola zębatego co drugi ząb ( dwa zęby wchodzą w jedno ogniwo gąsienicy). Stosowane podziałki ogniwa 109, 96 lub 101 mm są bezpośrednim odwzorowaniem podziałek gąsienic stalowych.

        

                        

 

  • GĄSIENICE GUMOWE O KRÓTKIEJ PODZIAŁCE OGNIWA - Gąsienice gumowe o krótkiej podziałce ogniwa są kolejną, nowszą generacją gąsienic „zamiennych”, zastępującą gąsienice o długiej podziałce ogniwa. Skrócenie o połowę podziałki ogniwa (każdy ząb kola napędowego zazębia jak w przypadku gąsienic konwencjonalnych) polepszyło współpracę gąsienicy z elementami podwozia. Rozwiązanie to zmniejsza drgania i wibracje minikoparki podczas jazdy a tym samym zmniejsza zużycie elementów podwozia oraz zwiększa trwałość gąsienicy.

             

                   

 
 Strona główna
 Oferta
  Bridgestone
         Tri-Tech
         Core-Tech
         Pro Edge
 Informacje techniczne
  Klasyfikacja
  Gąsienice bez szwu
  Typy rolek
  Identyfikacja rozmiaru
  Wymiana gąsienicy
  Naciąg gąsienicy
  Zasady eksploatacji
 Zapytanie
 KontaktP.H. VERO
Tomasz Walusiak

ul. Kupiecka 93/12
65-058 Zielona Góra
Tel/Fax +48 68 325 80 07
Tel kom +48 605 271 458


 

VERO 2006 - 2011  

Polecamy: gąsienica do minikoparek | gąsienica bridgestone | gąsienice gumowe minitop