Tel. Kom.: +48 605 271 458
Tel./fax.: +48 68 325 80 07
E-mail:
Http: www.vero24.com
ŚWIATOWY LIDER PRZEMYSLU GUMOWEGO
Bridgestone Corporation jest jedną z trzech największych na świecie firm produkujących opony i gumę, posiadającą 98 fabryk i sieć sprzedaży w 150 krajach. Specjalistyczna wiedza i doświadczenie w dziedzinie produkcji wyrobów z gumy jest wykorzystywana we wszystkich produktach firmy Bridgestone, między innymi również w produkcji samochodowych części zamiennych, produktach przemysłu gumowego … i produkcji gąsienic gumowych.

No.1 W BRANŻY GĄSIENIC GUMOWYCH
To właśnie inżynierowie firmy Bridgestone w latach sześćdziesiątych rozpoczęli w Japonii pionierskie prace nad stworzeniem gąsienic gumowych. Szukali sposobu na zmniejszenie uszkodzeń podłoża powodowanego przez gąsienice stalowe z jednoczesną możliwością poprawienia właściwości jezdnych, wytrzymałości i komfortu jazdy. Dzisiaj, Bridgestone jest największym producentem gąsienic gumowych na świecie.

Ciągłe poszukiwanie i testowanie nowych mieszanek gumowych, połączona z ogromnym doświadczeniem w dziedzinie gąsienic gumowych do maszyn drogowych powoduje, że gąsienice gumowe firma Bridgestone w pełni zaspokajają asortymentowe i jakościowe zapotrzebowanie rynku maszyn budowlanych.

Gąsienice gumowe serii Tri-Tech są odpowiedzią firmy Bridgestone na zapotrzebowanie przez rynek części zamiennych, gąsienic gumowych najwyższej jakości PREMIUM. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii przez Bridgestona gąsienice gumowe nowej generacji serii Tri-Tech wyznaczają kolejną granicę standardu wytrzymałości, niezawodności i osiągów. Za tymi trzema standardami Tri-Tech kryją się nowe rozwiązania techniczne takie jak: Pro-Edge, TCM (Taped Core Metals), BTP(Block Tread Pattern), Interlocking, ARSC (Anti-Rust Steel Cord) oraz nowa mieszanka gumowa.Pro-Edge
Bridgestone stworzył innowacyjny system Pro-Edge minimalizujący zjawisko obcinania krawędzi gąsienicy. System Pro-Edge jest oparty na kombinacji dwóch nowości konstrukcyjnych. Zastosowanie wkładek stalowych z krawędzią o zaokrąglonym kształcie, zapobiega koncentracji naprężeń i powstawaniu sił tnących na krawędzi wkładki. Zwiększenie ilości gumy zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej krawędzi gąsienicy poprawia jej wytrzymałość.
 

TCM (Taped Core Metals)
Bridgestone wprowadzając innowacyjny, trapezoidalny kształt bieżni wkładki stalowej, w prosty sposób znacząco poprawił komfort jazdy. To rozwiązanie redukuje drgania pochodzące od pionowego skoku rolek i przejścia rolki przez przerwy między bieżniami wkładek stalowych.
 

BTP (Block Tread Pattern)
Nowo stworzony wzór bieżnika typu segmentowego, redukuje boczne poślizgi, zapewnia właściwe odprowadzanie błota, samooczyszczanie i doskonały komfort jazdy.
 

ARSC (Anti-Rust Steel Cord)
Dzięki zastosowaniu linek stalowych z powłoką antykorozyjną Bridgestone zminimalizował uszkodzenia gąsienicy będące konsekwencją korozji stalowych linek wzmacniających. Nawet gdy wilgoć i błoto przenikają z zewnątrz przez pęknięcia gumy, powłoka antykorozyjna linek stalowych chroni je przed rdzą dalej zapewniając możliwość stosowania prawidłowego naciągu gąsienicy.
 

INTERLOCKING
W celu redukcji zjawiska bocznego przemieszczanie się wkładek stalowych (tzw. de-tracking), Bridgestone stworzył innowacyjny system wewnętrznych zamków. Dzięki zazębieniu sąsiadujących ze sobą wkładek stalowych uzyskano zwiększenie sztywności bocznej co zapobiega wyjeżdżaniu rolek i koła zębatego z toru jazy i pękaniu gumy między wkładkami stalowymi.
 

MIESZANKA GUMOWA
Zastosowanie kilku rodzajów nowej mieszanki gumowe zwiększa trwałość gąsienicy. Bieżnik wykonany jest z gumy bardziej odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Elementy metalowe wulkanizowane są z miękką gumą dobieraną do gatunku stali w celu trwalszego połączenia gumy z elementami stalowymi.
 


Dostępny asortyment gąsienic gumowych serii Tri-Tech firmy Bridgestone:


Rozmiar Podziałka Typ podziałki: krótka podziałka ogniwa Typ rolki
230x48x64/66/68/70/72 RS Tri-Tech 48mm
300x52.5Nx72/74/.../92 RS Tri-Tech 52,5mm
300x52.5Wx72/74/.../90 RS Tri-Tech
400x72.5Nx68/70/.../76 RS Tri-Tech 72,5mm
400x72.5Wx68/70/.../82 RS Tri-Tech
300x53x80/84 RL Tri-Tech 53mm


GALERIA